Mebutasarim internet Web Sitesi Tasarımı ve SEO, Hosting ve WordPress Kurulumu ve Sosyal Medya gibi birçok dijital servis içerik paketlerini oluşturan hayal gücü yüksek bir WordPress Ajansıdır.

2021’de Kaliteli Backlinkler Nasıl Elde Edilir?

Mebu Tasarım - Web Tasarım Hizmetleri / Genel  / 2021’de Kaliteli Backlinkler Nasıl Elde Edilir?

2021’de Kaliteli Backlinkler Nasıl Elde Edilir?

Bu temel ayrımları ortadan kaldırarak, sağlam bir geri bağlantı stratejisi oluşturmanın bazı yollarını inceleyelim. Stratejiniz her ikisine de ihtiyaç duyacağından, bu uygulamalar follow ve nofollow arasında ayrım yapmaz. Tabii ki, öncelik vermek isteyeceksiniz, ancak güvenli bir şekilde birine veya diğerine çok fazla dayanamazsınız.

# 1 Rakiplerinizin Geri Bağlantılarını İnceleyin

Her şeyden önce, iş dünyasındaki her şeyde olduğu gibi , rakiplerinizin ne yaptığını izlemek isteyeceksiniz . Geri bağlantı yöntemlerini incelemek, potansiyel olarak eyleme geçirilebilir içgörüler sağlayacak ve ilginç bir takip stratejisi sağlayacaktır.

Özünde, yeterince basit bir kavramdır; rakipleriniz, düşünebileceğiniz uygulamaları ortaya çıkarabilir. Örneğin, rakiplerinize bağlanan ancak size bağlanmayan bir site tanımlayabilirsiniz. Bu durumda, bunun nedenini dikkatlice inceleyebilir ve içeriğinizi geri bağlantı kazanmak için buna göre ayarlayabilirsiniz.

“Gökdelen” Tekniği 

Bu içgörülerle, daha sonra gökdelen tekniği denen şeyi deneyebilirsiniz. Başlangıçta Backlinko’dan Brian Dean tarafından icat edilen bu teknik nispeten basittir:

Sektörünüzdeki popüler içeriği belirleyin
İyileştirin ve değer katın
Erişiminizi genişletmek için tanıtın
Rakiplerinizin geri bağlantılarını nereden aldıklarını bilmek, bu yaklaşımı daha da basit hale getirir. Kısacası, sizinkini kazanmak için geri bağlantı sağlayan sitelere daha değerli içerik sağlayın.

Geri bağlantılar temel olarak dört türe ayrılır: Takip, Nofollow, Sponsorlu ve Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik.

# 2 Konuk Gönderi Yapın

Benzer şekilde, misafir ilanı bugün de değerlidir. Elbette çoğu site geri bağlantılarınızı nofollow veya UGC olarak etiketleyecek ve bazıları geri bağlantıları biyo bölümlerle sınırlayacaktır. Konuk gönderme önemli ölçüde çaba gerektirir; yetkili sitelerin içeriğinizi kabul etmesi için bol miktarda araştırma yapmanız gerekir.

Bununla birlikte, konuk göndermenin hala önemli faydaları vardır:

Organik trafik sağlar.
Marka farkındalığını ve görünürlüğünü artırır.
Düzenli, kaliteli konuk gönderileri profesyonel ilişkileri geliştirir.
Bu nedenle, misafir gönderimi, dikkate alınması gereken çok değerli bir stratejidir. PA için takip geri bağlantılarının oluşturulması taahhüdü gerektirebilir, ancak yine de tüm geri bağlantılar pratik olarak yararlıdır.

# 3 Röportajları ve Podcast’leri Arayın ve Blog Yorumlarını İndirmeyin

Geri bağlantı oluşturmanın bir başka yolu da varlığınızı ve dolayısıyla geri bağlantılara sahip olabileceğiniz alanları genişletmektir. Konuk gönderilerini kapattıktan sonra röportajlar, podcast’lerde konuk görünümleri ve hatta blog yorumları sunmak isteyebilirsiniz.

Mülakatlar zamanla ve kaliteyle doğal olarak gelecek ve bunu zorlamak için yapabileceğiniz pek bir şey yok. Bununla birlikte, Apple’ın ve Google’ınki gibi podcast dizinlerini ve Spotify ve Stitcher gibi popüler olanları araştırabilirsiniz. Nişinizle ilgili podcast’leri bulduktan sonra, potansiyel bir işbirliği düzenlemek için sunumunuz ve portföyünüz elinizde olan sunucularına ulaşabilirsiniz. Elbette, halihazırda sağlam bir sosyal medya stratejiniz varsa, bu tür bir katılım kolaydır .

Son olarak, profesyonel katılımda blog gönderileri de gereksiz değildir. Yorumlar aracılığıyla etkileşim kurmak potansiyel erişiminizi genişletir ve yorumlardaki veya biyografilerdeki geri bağlantılar stratejinizi güçlendirir.

# 4 İşletme Girişi Web Siteleri ve İş Dernekleri Hesabı

Benzer şekilde, keşfedilecek iki işletme tarafı geri bağlantı yolu vardır; işletme listesi siteleri ve işletme dernekleri. Etki alanı otoritesinin (DA) SEO’da giderek daha önemli hale gelmesiyle, bunlar 2021 ve sonrasında kaliteli geri bağlantılar elde etmenin güvenli yollarıdır.

İşletme Listeleme Web Siteleri
İşletme rehberlerindeki bir varlığın değeri apaçık ortada olmalıdır. Yalnızca yerel SEO’nuzu geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda varlığınızı da genişletir. Bu nedenle, web siteniz için geri bağlantılar da sağlayabilirler. Bugün alakalı olan bazı dizinleri düşünün:

Google Benim İşletmem (GMB)
Bing Yerleri
Yahoo
Havlama
Sarı sayfalar
Ticaret Odası
İş Birlikleri
Ticaret Odası’ndan bahsetmişken, bir ticaret birliğinin parçası olabilirsiniz. Bu tür dernekler sıklıkla üyelerine geri bağlantılar sunacaktır. Sizin için bir tane olup olmadığına bakın veya özellikle backlink için derneklere katılın. Herhangi bir iş birliği, bu tek bağlantının ötesinde avantajlara da sahip olabilir.

2021’de kaliteli geri bağlantılar elde etme bağlamında, pratik olarak nofollow bağlantılarıyla aynı şekilde çalışırlar.

# 5 Bilgilendirici İçerik Üretin

Son olarak, bu tür uygulamalar bir yana, kaliteli geri bağlantılar elde etmenin öncüsü içerik kalitesidir. Bunu inkar etmek yok; tüm stratejiler kısa vadeli faydalar sağlayabilir, ancak “kalite kraldır”. Kalite, organik geri bağlantı almanızı, takip etmenizi ve aynı şekilde nofollow yapmanızı sağlamanın en iyi yoludur. Ayrıca, içerik kalitesi de SEO’yu etkiler, katılımınızı ve sosyal sinyallerinizi artırır – tıpkı backlink trafiğinin yaptığı gibi.

İçeriğinizi Güncelleyin

Her şeyden önce, buna izin veren tüm içeriği güncellediğinizden emin olun. Örneğin, yıla özgü “en iyiler” veya “ipuçları ve püf noktaları” listelerini düşünün. Haber makaleleri genellikle güncellemelere izin vermez, ancak bu tür listeler ve parçalar izin verir. Bu nedenle, daha fazla geri bağlantıyı cezbetmek için içeriğinizi revize edebilir ve güncelleyebilirsiniz. Aynı zamanda, daha “taze” içerik sağlayarak genel SEO’nuzu geliştireceksiniz..

Takip Etme, Takip Etme Yok veya İkisi birden?

Yukarıdaki tüm stratejileri göz önünde bulundurarak, takip ve nofollow bağlantıları arasında neden ayırım yapmadıklarını merak edebilirsiniz. Her ikisinin de hayati önem taşıdığından emin olabilirsiniz; takip bağlantıları PA’nızı artırır, doğru, ancak her ikisi de trafik ve maruz kalma üretir. Sağlıklı bir geri bağlantı stratejisi her ikisini de içerir, özellikle de biri olmadan diğeri olmadan çok fazla kişi Google tarafından cezalara tabi tutulabilir.

Elbette çoğu site geri bağlantılarınızı nofollow veya UGC olarak etiketleyecek ve bazıları geri bağlantıları biyo bölümlerle sınırlayacaktır.

Sonuç

Özetlemek gerekirse, 2021’de kaliteli geri dönüşler elde etmek çocuk oyuncağı olmayacak. Bununla birlikte, imkansız bir meydan okuma olması da gerekmez. Bir adım önde olmak ve UGC’yi kucaklamak için rakiplerinizi izleyin; röportajlar aramak, bloglar hakkında yorum yapmak ve muhtemelen gazetecilere ulaşmak; işletme listelerini ve dernekleri hatırlayın; içeriğinizi güncelleyin. “İçeriğin kral olduğunu” ve değer sağlamanın SEO’nun öncüsü olduğunu asla unutmayın. Bu temel ilkeleri göz önünde bulundurarak, başarılı bir geri bağlantı stratejisi oluşturmak için sağlam bir temele sahip olacaksınız. Follow veya nofollow, sponsorlu veya UGC, her türlü geri bağlantı değerlidir ve işinizin gelişmesine yardımcı olur.

Mebu Tasarım
Mebu Tasarım

admin@mebutasarim.com

Mebutasarim.com, Web Sitesi Tasarımı ve SEO, Sosyal Medya, Hosting ve WordPress Bakımı gibi tüm dijital servis paketlerini sunan yaratıcı bir WordPress Ajansıdır. Mebutasarim yıllarca süren tasarım deneyimini WordPress geliştirme konusundaki kapsamlı bir bilgi birikimiyle dikkatle birleştiren bir WordPress Web Tasarım Ajansıdır. Uygun maliyetli bir web sitesi sunmak, istisnai bir standarda dayanır.

Yorum Yok

Yorum Gönder