Mebutasarim internet Web Sitesi Tasarımı ve SEO, Hosting ve WordPress Kurulumu ve Sosyal Medya gibi birçok dijital servis içerik paketlerini oluşturan hayal gücü yüksek bir WordPress Ajansıdır.

 

Neden Mebu Tasarım?

Dünyada en çok kullanılan profesyonel açık kaynaklı ve PHP tabanlı WordPress sistemini tanımaya hazır mısınız?

WordPress tabanlı web yazılımını mutlaka duymuş olmalısınız. Peki, WordPress Nedir?

 

Kolay anlamıyla ifade etmek gerekirse, WordPress ücretsiz olarak, PHP ile yazılan açık kaynaklı bir içerik yönetim ağıdır. Şablon dizaynları ve tasarım harikası eklentileriyle oldukça esnek ve yüksek özellikli bir sistemdir. Web sitelerini oluşturmaya yarayan en kullanışlı ve pratik bir araç olan WordPress, internet alanında bulunan tüm web sitelerinin sahip olduğu forumlar, blog sayfaları, sosyal iletişim ağları, e-ticaret ve ilan siteleri gibi sitelerin tabanını oluşturur.

 

Kullanımı oldukça pratik ve herkes tarafından kolay bir şekilde uygulanabilen bir yönetim sistemi olan WordPress ihtiyacınız olan görsel tasarımlarla, web sitelerinizin istediğiniz tarz da görünmesini sağlar. Hiçbir teknik bilgiye sahip olmayan veya bu işte uzman olmayan kişiler tarafından dahi kolay bir şekilde yönetimi sağlanan bir uygulamadır. WordPress yazılımı ile sadece birkaç dakikada web sitesi tabanı oluşturmanız mümkün. Siz web sitenizin şablonlarını oluşturun, kendi tarzınızı yansıtan görselleri ve uygulamaları seçin, sonrasında işi WordPress yazılımına bırakın. Tamamen donanımlı ve sistemli bir web sitesi için, WordPress kesinlikle tercih seçeneğiniz olmalı.

 

Ayrıca WordPress yazılımı, sadeliği dışında da çeşitlilik özelliğiyle de tercih sebebi olmalıdır. Birçok ücretsiz web sitesi yazılımı var evet ama hiçbiri WordPress kadar tasarıma ve güvenilirliğe sahip değil. Üstelik diğer ücretsiz yazılımları kurduğunuzda WordPress kadar kaliteli bir görsel tasarım seçeneğine sahip olamazsınız. WordPress yazılımı sayesinde, hayal ettiğiniz tarzda devasa bir eklenti ve içerik dünyasına giriş yaparsınız.

 

Bildiğiniz üzere internetin olmazsa olmazı SEO bağlantılarıdır. Web sitenizin SEO uyumlu içeriklere sahip olması için WordPress bu alanda kendini geliştirmiş ve SEO dostu URL yapısını oluşturmuştur. WordPress kullanan birçok web sitesinin Google’a en uyumlu şekilde tasarlanmış basit ve sabit uzantıları bulunmaktadır. Eğer web sitelerinizin en yüksek aranma sıralamalarına erişmesini istiyorsanız, mutlaka WordPress yazılımını tercih etmelisiniz.

 

WordPress tamamen müşteri ve kullanıcı odaklı çalışır ve herhangi bir sorun yaşadığınızda ekibimize ulaşmanız bir mesaj göndermek kadar kolaydır. Bunun yanı sıra, aradığınız sorunun cevabını internetteki dost forum sitelerinden de bulabilirsiniz. WordPress yazılımını kullanan, memnun kalan birçok kullanıcı, forumlarda sizlere istediğiniz cevapları veren yazılar ve blog sayfaları ile kolayca yardımcı olacaklardır.